Market a gastro

Salt'n'Pepa

 Salt'n'Pepa přináší nejlepší Burgery, jaké jste kdy ochutnali. Tito dva cestovatelé, zkombinovali lásku jeden k druhému s láskou k cestování a koupili food truck, kde ochutnáte jedinečné a netradiční Burgery, inspirované dalekými cestami a vytvářené ze sezónních surovin.

Mojito Dirtbike

 Na osvěžujícím nápoji si pochutnají všichni, nabízíme alkoholické i nealko verze.

Bistro Punjab

 Indické bistro & take away, kde vaří především jídla z oblasti Punjab. Čerstvé koření, rýže, domácí indické chlebové placky nebo mago lasí.

Dobré jídlo Světa od Evy

Dobré jídlo, tedy jídlo bez živočišného podílu. Street food, mozaika z cest, tak jak chutná Evě, tedy mě. 

  

 Momos bistro  

Tibetské a severoindické speciality, sypané čaje, nepálské rukodělné výrobky.

Bubenečský pivovar  

Pivovo zn. Pivovar Bubeneč (1x spodně, 1x svrchně kvašené), nealko pivo, cider, vše točené + láhvová piva z českých mini pivovarů. 


Widya Fahmaani Sykorova - indonéská kuchyně

Indonesie je ohromná země s více než 130 miliony obyvatel žijících na velkých i malých ostrovech. Během svého vývoje vstřebávala mnoho cizích kulturních vlivů. Patrný je vliv čínský, indický ale i arabský a pozdější holandský a španělský.

 Pochoutky z Nigerie

Nigerisjká kuchyně je velmi bohatá, protože každá etnická skupina vaří trošku jinak. Všechny používají hodně koření, bylinek, palmového oleje, arašídového oleje a chilli. Rýže je základní potravinou. Vařit pro vás bude Kate Korová. 

Ugandská kuchyně

Banánové palačinky (kabalagala), čapátí s masovou omáčkou a zeleninou, masem a zeleninou samosa a další. To vše vám uvaří Rose Olivia přímo z Ugandy.

 Baiboz-Yurt

Kyrgyzská jurta - jurta je tradičním domovem kočovných Kyrgyzů už několik tisíciletí. Budete zde mít možnost zakoupit nejrůznější výrobky a tradiční pochoutky Kyrgyzstánu.

Dr. Bhagwant Singh Sandhu

Dámské oblečení z dovozu z Indie, tak přírodní kosmetiku a doplňky stravy od indické firmy Dabur.

Kintari Foundation

Udělejte si radost sobě i svým blízkým originálními dárky z Indonésie. Nově vedle šperků nabízíme také batiky, sošky, obrazy, plážové šátky a řadu jiných produktů. U stánku si můžete užít malování henou a workshop indonéské batiky.

Lungta

Tibetský obchůdek sdsružení Lungta ve kterém naleznete originální dárečky přímo z Tibetu.

 Locosapiens

Etnické, ručně vyráběné šperky z polodrahokamů z deštných pralesů. U stánku je možné si tvorbu šperků vyzkoušet.

 Bollywood Haseena

Indická bižuterie, malování hennou.

Indie si získala mé srdce, takže se tam vracím už pravidelně. Cestuji po různých místech, poznávám nové lidi a stále tak prohlubuji svoji znalost o Indii. Při své poslední cestě jsem se naučila indické malování hennou zvané "mehendi".   

Toskana

Nechte se pohostit delikatesami z toskánských farem. Na jejich chuťové vlně překonáte přes 1000 kilometrů k vinicím u Pisy, na sluníčko k Florencii, do zahrad a sadů u Livorna, na pastviny u Sieny.

​ ​Vše, co u nás ochutnáte nebo si zakoupíte domů, vypěstovali a vyrobili drobní farmáři a malí vinaři na tamních farmách.

Kozí pelíšek

Přírodní mýdla, která jsou vyrobena ručně z rostlinných olejů, bio kozího mléka, extraktu z tradičních lidových bylinek, himalájské soli a esenciálních olejů. Kozí pelíšek je zároveň azylovým domovem pro staré kozí dámy.  


Palačinky pro malé i velké mlsouny

Možná nepatří do světové kuchyně, ale určitě jsou světově dobré :-)


Sweetcakes

Ruské sladkosti: ptačí mléčko, brambůrky sladké, košíčky

Francouzské sladkosti: eclairs, macarons, moderní dezerty

Ostatní: jablečné koláče, cheesecaky, ovocné, medové i jiné dorty, rolády, veganské a bezlepkové výrobky.

Traditional Soft Drinks

Tradiční limonády v moderním a originálním designu. Jedná se o nealkoholické sycené nápoje s příchutí vanilkové zmrzliny, hrušky, citronu, citrusů nebo estragonu. Dále pak ovocné nápoje s dužinou a kvas.

Pro děti

 Dílnička výroby dřevěných hraček, výroba indiánských čelenek z pravých per, výroba ozdob z afrických korálků, kyrgyzká jurta a indiánské týpý. Indiánské malování, malování hennou z Indie a další aktivity. 

A jestli mrňousům nechutná světová kuchyně, mohou se těšit na opočenskou zmrzlinu, nebo palačinky.