Bengas 19:00

03.05.2017

Skupina vznikla na podzim roku 2001 v Praze. Nástrojové obsazení BENGAS se sestává ze tří španělských poloakustických kytar, baskytary, dvou sestav perkusních nástrojů a bicích.

Během posledních sedmi roků vystupovali BENGAS v mnoha sálech v Praze, v Ćechách, na Moravě, ale také v mnoha státech Evropy nebo též v USA. Náš repertoár zahrnuje východniarské častušky, čardáše, písně Rómů Ruska i Maďarska, balkánský folklór, rytmy Arábie a Španělska a s tím dohromady původní repertoár. To všechno hrají a zpívají BENGAS a v rómštině. Skupina také spolupracuje s rómským folklórním tanečním souborem PERUM a se světově známými GIPSY KINGS.

Již v listopadu a prosinci roku 2001 zažívala první boom ve světě hudebního showbusinessu. V květnu 2003 vychází první album s názvem "dža" /dža = jdi/. V létě se účastní jako jediní čeští zástupci festivalu Sziget v Maďarské metropoli Budapešť, posléze odjíždí na turné s Hanou Hegerovou po největších českých a slovenských kamenných divadlech. O rok později vystupují BENGAS se světově známými Gipsy Kings v pražské T-Mobile Aréně. Téhož roku absolvují několik koncertů a festivalů po celé Evropě. V září roku 2005 vydávají druhé album s názvem "Amen Phiras" /My jdeme/. Po roce 2006 mnoha koncertování především v Čechách a na Slovensku v květnu 2007 BENGAS odehráli první Hewlett-Packard European Tour, na které navazovalo v říjnu velmi úspěšné turné v USA. V současné době BENGAS připravují novou desku, která by měla překvapit nejen své fanoušky, ale všechny milovníky hudby.