Doprovodný program/pro děti
Festival Kaleidoskop se těší na malé návštěvníky

POZOR soutěž pro děti!

Pro děti bude probíhat celé odpoledne soutěž. U jednotlivých stánků mohou plnit úkoly a sbírat razítka. Kartičku s nasbíranými razítky odevzdají u informačního stánku MČ Praha 4 nejpozději v 17:46. V 18:00 bude na pódiu losování kartiček a děti mohou vyhrát zajímavé ceny! Informace k soutěži vám sdělí u stánku MČ Praha 4, kde také děti dostanou soutěžní kartičku.

Zažijte Ukrajinu

 13:00 - 14:00 workshop z pletení věnců z polních květin, jako ozdoba pro dívky na lidový slovanský svátek Ivana Kupala.

14:00 - 17:00 tradiční ukrajinskou výšivku a umění ručně tkaného gobelínů, vám představí ukrajinská umělkyně Lidie Krystal.

17:00 - 19:00 naučíte se vytvářet tradiční ukrajinskou panenku-motanku.

Od 12:00 do 20:00 na hoste festivalu u ukrajinských stánků čekají: Dětský umělecký koutek, výstava současných ukrajinských plakátů a fotografii, besedy o současné situaci na Ukrajině, prezentace našich projektu a dobročinný jarmark - umělecká díla ukrajinských autorů.


Jurta a letošní speciál - Kyrgyzský rodinný svátek Tušoo Kesuu!

Kyrgyzská jurta - jurta je tradičním domovem kočovných Kyrgyzů už několik tisíciletí. Budete zde mít možnost zakoupit nejrůznější výrobky a tradiční pochoutky Kyrgyzstánu. Schovejte se s dětmi dovnitř a vychutnejte si jaké je to být pravým nomádem.

V 15:00 vás zveme na krásný tradiční svátek, kterým se oslavují první krůčky dítěte, a zajišťuje se jeho šťastná budoucnost. Součástí je kratičký závod zvlášť pro děti, muže a ženy. Poběží se zhruba 100 metrů a pro vítěze jsou připraveny krásné ceny.

Po tom na vás čeká spousta tradičních Kyrgyzských dobrot k ochutnání!


Bubnování na carton cajon

Rytmus máme všichni. Vždyť nám bije srdce. Pojďte objevit ten svůj na workshop bubnování na cajon! Carton Cajon si pro vás a vaše potomky připravil celodpolední dílnu bubnování na kartonové cajony!  Najděte jejich barevný stánek a pak....bubnujte srdcem! www.cartoncajon.czFotokoutek

Užijte si legraci s převleky a nechte se vyfotit u našeho fotokoutku. Fotky vám vytiskneme zcela zdarma!


Poznejte země a vlajky z celého světa

 Na stánku Integračního centra Praha se můžete těšit na interkulturní kvízy a rodiče s dětmi si mohou přijít vyrobit vlajku některé cizí země.


Miniworkshop orientálního tance

18:30 - mini workshop orientálního tance pro děti i dospělé, kdy zkušené tanečnice účastníky provedou tanečním světem orientálních tanců. Penízkové šátky budou k zapůjčení. Workshop a vystoupení pro vás připraví taneční skupina Yalla a bubenická skupina 3+1


Workshopy vaření italských těstovin 

Že pravá italská a středomořská kuchyně je zdravá, není pochyb. Přijďte odhalit tajemství přípravy jednoduchých a skvělých úprav těstovin či zeleniny a ochutnejte pokrmy připravené rukama italského kuchaře. Pravidelný workshop vaření italských těstovin s omáčkami i bez nich naleznete na stánku Slow Food Prague mezi 13.00-20.00 hod.