Malá scéna
Na malé festivalové scéně se můžete těšit na zajímavé workshopy, taneční představení i prezentace projektů a aktivit našich partnerů z nezoskového sektoru.

Putovní výstava "Zdravotní postižení a rozvojová spolupráce: 10 faktů nebo omylů?"

Organizace Světlo pro svět bude na festivalu Kaleidoskop uvnitř malé scény prezentovat svou putovní výstavu  "Zdravotní postižení a rozvojová spolupráce: 10 faktů nebo omylů?". Výstava informuje o poměrech, ve kterých žijí osoby se zdravotním postižením v rozvojových zemích a jaké překážky stojí v cestě k efektivnějšímu zahrnutí těchto osob do rozvojové spolupráce. V rámci výstavy je uvedeno deset nejčastějších mýtů spolu s komentáři, které vychází z dlouhodobých zkušeností Německé společnosti pro rozvojovou spolupráci v této oblasti a které se touto výstavou snaží Světlo pro svět vyvrátit.

Putovní výstava "Zaniklý svět"

Na festivalu bude poblíž malé scény k vidění i putovní výstava s názvem "Zaniklý svět", kterou připravil Výbor pro odškodnění romského holocaustu (VPORH). Prostřednictvím vzácných dobových fotografií a archiválií představuje život Romů a Sintů v českých zemích v době před jejich vězněním a likvidací v nacistických koncentračních táborech. Výstava ukazuje nejen vzácné archivní fotografie českých Romů a Sintů, ale prezentuje i kopie historických archiválií týkajících se romského holokaustu.

Workshop bollywoodského tance 12:30 - 13:30

Om Dance Academy je velmi uznávaná indickou komunitou v ČR a pravidelně vede kurzy indického tance přímo v budově indického velvyslanectví. Bollywoodský tanec = indický filmový tanec, který je především o vyprávění příběhu. Písně jsou ve filmech z určitého důvodu - například oslava, svádění, smutek... Tanec vychází ze slov a nálady dané písně, takže když jej tančíte, naplno ho prožíváte.

http://www.bollywooddance.cz/

 Gospel workshop s duem T'N'T

11:00 - 12:00

Pojďte si s námi zazpívat! Pod vedením lektorů, dua T'N'T - Terezy Bečičkové a Tomáše Ludvíčka, si účastníci vyzkouší zpívat gospelové sbory. Nezáleží na tom jaké máte se zpěvem zkušenosti či jakého jste věku, vezměte sebou celou rodinu i své přátele! Náplní workshopu je prožít spontánní zpěv gospelů při nácviku a pak si užít předvedení nacvičené písně.

http://www.t-n-t.cz

Workshop forró brazilského tance 

15:30 - 17:30

Pojďte se s námi přenést do daleké Brazílie a zatančit si Forró. Forró je spojené především s brazilským severovýchodem a venkovem. Stejně jako celá Brazílie, v sobě kombinuje vlivy různých kultur. Na forró je skvělé hlavně to, že v příjemném rytmu spojuje lidi. Těšíme se na zatančenou s Vámi.

http://www.forroforro.cz

Džerelo 

18:00

Ukrajinský amatérský divadelní soubor Džerelo existuje více než 10 let. Účastní se různých akcí a festivalů v Praze, např. Praha - srdce národů. Vystupují i v cizince, např. v Bulharsku, Řecku, kde získali mnoho cen na uměleckých soutěžích. Můžete se s námi těšit na taneční vystoupení v tradičním podání tohoto úspěšného souboru.

http://www.dzerelo.cz/

Centrum Narovinu 

14:30

Centrum Narovinu představí své projekty Adopce na dálku. Rovněž na Kaleidoskopu oslaví 15 let od založení programu Adopce afrických dětí - projektu pomoci na dálku, který pomohl přes 4 000 dětem se vzděláním. Chcete vědět, jak vypadá pomoc této organizace dětem a komunitám v Africe? Přidte se podívat na malou scénu v půl třetí!

http://www.centrumnarovinu.cz/

Tance Khaita

20:00

Výraz "khaita" v tibetštině znamená "harmonie v prostoru".

Radostné tance Khaita nás učí být pozornými při každém pohybu v okolním prostoru. Když pěstujeme uvolněnou přítomnost v pohybu, zároveň se v nás přirozeně rozvíjí harmonie a radost.