Malá scéna
Na malé festivalové scéně se můžete těšit na zajímavé workshopy, taneční představení i prezentace projektů a aktivit našich partnerů z nezoskového sektoru.

13:00 TidiTade (25 minut afro+25 minut workshop)

14:05 Škola salsy pro děti i dospělé, Happy Salsa

15:30 Radostné tance Kaita

17:00 Workshop Jantra jógy

18:30 Yalla workshop pro děti i dospělé

TiDiTaDe

Skvělé tanečnice, drsní bubeníci a několik metrů krychlových afrických bubnů   

 Jsme nepřehlédnutelná a nepřeslechnutelná pražská skupina s jedinečnou dynamikou a energií. Inspiraci a zkušenosti jsme v průběhu let čerpali od největších legend západoafrické hudby a tance prostřednictvím stáží v Guinei, Mali, Gambii nebo Senegalu, ale také v Evropě, kde mnoho mistrů žije a vyučuje. Přijďte s námi zažít ten pocit, kdy stejně jako v Africe hranice mezi publikem a hudebníky mizí...

http://www.tiditade.cz/


Radostné tance khaita

Radostné tance khaita se řadí mezi nehmotné kulturní památky UNESCO.

 Slovo "khaita" znamená "harmonie v prostoru". Radostné tance khaita nás učí být pozornými při každém pohybu v okolním prostoru. Základ choreografie těchto tanců nacházíme v rytmech písní současných mladých tibetských zpěváků. Jejich ústředním tématem je láska, láska k vlasti, přátelé, rodina, příroda, rodný jazyk, dharma a duchovní učitelé. Pomocí prostých písní nám tyto tance ukazují život vitální kultury na "střeše světa", jejímž cílem bylo po staletí především štěstí všech bytostí a život v harmonii se svým prostředím.


Taneční skupina Yalla a bubeníci 3+1

orientálním tanec, pop-orient, egyptský folklor a další

Něžný tanec se závojem, klasický orientální tanec, dynamické drum solo (tanec za doprovodů bubínků) a orientální školičku.

Mini workshop orientálního tance pro děti i dospělé, kdy zkušené tanečnice účastníky provedou tanečním světem orientálních tanců. Penízkové šátky budou k zapůjčení.

Workshop a vystoupení pro vás připraví taneční skupina Yalla a bubenická skupina 3+1

Škola salsy pro děti i dospělé

Workshop kubánské salsy a dominikánské bachaty a merengue. Lektorka Tereza Kaucká, škola Happy salsa. 

www.facebook.com/HappyPlaceHappySalsa/


Workshop jantrajógy

Nejstarší systém, který byl předáván z mistra na žáka v rámci tibetské tradice.

 Specifický aspekt jantrajógy je synchronizace pohybu a dechu v rytmických sekvencích. Skrze fyzické pozice je ovládnuto dýchání - energie a skrze ovládnutí energie dochází k ovládnutí mysli. Tímto způsobem může jednotlivec rozvinout své zdraví a zároveň na úrovni mysli dosáhnout své přirozené kondice - naprostého uvolnění.

O instruktorce:

Fijalka Sable Turzíková se jantra józe věnuje od roku 2000.  Je  instruktorkou metody Harmonického dýchání a instruktorkou jantrajógy II. úrovně.

http://www.yantrayoga.net/